Reklamlar

Gönderen Konu: Vee 4+4+4 Meclis'ten Geçer  (Okunma sayısı 2445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adk System Advertising

Çevrimdışı kübiş

• Süper Moderator
  • Harbi ibukampuslü
  • Yer: 09-14
  • 0kredi
  • View Inventory
  • Send Money To kübiş
  • Site Puanı: 227
  • Fen ve Teknoloji Öğretmenliği
    • Poke This Member
    • clklskz

Advertising

Ali Desidero
Vee 4+4+4 Meclis'ten Geçer
« : 30 Mart 2012, 18:19:34 »
387 katılım, 295 kabul , 91 red  ve 1 çekimser...

TBMM Genel Kurulu'nda 27. maddenin kabulünün ardından Başkanvekili Sadık Yakut, açık oylama yaptı. Açık oylama sırasında AKP'liler birbirini ve hükümet üyelerini tebrik etti. Bazı milletvekilleri hatıra fotoğrafı çektirdi. Yakut oylamaya 387 katılım olduğunu belirterek, "Kabul 295, Red 91 ve 1 çekimser oy kullanılmıştır. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Ardından Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i teşekkür konuşması için kürsüye davet etti.

İmam-hatip ortaokulları açılıyor

İlköğretim; 4 yıllık zorunlu ilkokul ile 4 yıllık zorunlu ortaokuldan oluşacak.

8 yıllık okullarda, kesintisiz eğitim yapılan ilköğretim kurumları, artık ilkokul ve ortaokul olarak bağımsız okullar şeklinde kurulacak. Ancak ortaokullar, imkan ve şartlara göre ilkokul veya liselerle birlikte de kurulabilecek.

İlköğretimin, özel idare bütçelerinden yıllık gelirin en az yüzde 20'si oranında elde edilecek gelirleri; ortaöğretim kurumlarının arsa temini, binalarının yapım, bakım ve onarımı ile diğer ihtiyaçlarının karşılanması için de kullanılacak.

İlköğretim ve Eğitim Kanunu'nda yapılan bu değişiklikler, Milli Eğitim Kanunu'nda da yapılıyor.

İlköğretim kurumları tanımlanırken, ''imam-hatip ortaokulları'' da bu tanımda yer aldı. Buna göre, ilköğretim kurumları; 4 yıllık zorunlu ilkokullar, 4 yıllık zorunlu ve farklı programlar arasında tercihe imkan veren ortaokullar ile imam-hatip ortaokullarından oluşacak.

Kuran-ı Kerim ders oluyor

Ortaokul ve liselerde, Kuranıkerim ve Peygamberin hayatı, isteğe bağlı, seçmeli ders olarak okutulacak. Bu okullarda okutulacak diğer seçmeli dersler ile imam-hatip ortaokulları ve diğer ortaokullar için oluşturulacak program seçenekleri, Bakanlıkça belirlenecek.

Linkback: http://www.ibukampus.com/forum/index.php?topic=9802.msg34464#msg34464

Adk System Advertising

Çevrimdışı okuldan biri

Ynt: Vee 4+4+4 Meclis'ten Geçer
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2016, 21:51:03 »
Üzerinden 4 yıl geçti ve sistem değişiklikleri gündemde...
Eğitim Sistemi;

5+3+4 mü olsa,
3+5+4 mi olsa...

Bakalım neler gelecek...

Linkback: http://www.ibukampus.com/forum/index.php?topic=9802.msg40052#msg40052

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt vermek yerine yeni bir konu açmanız önerilir.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Güvenlik Sorusu : Başkent Neresidir? (Küçük harf kullanınız.):

Vee 4+4+4 Meclis'ten Geçer Konusuna Ait Benzer Konular

Hıçkırık nasıl geçer
Arada sırada görülen bu refleks bazen nöbet şeklinde uzun sürebilirArada sırada görülen bu refleks pek önemli olmamakla birlikte... Devamı...

Gösterim: 1883 - Yanıt: 3 - Başlatan:salihaaa
Genç girişimciler meclis kuruyor
Genç girişimciler meclis kuruyorTOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Karabıyık, 11 üniversiteden girişimci gençleri ve t... Devamı...

Gösterim: 1279 - Yanıt: 2 - Başlatan:admin