Reklamlar

Gönderen Konu: Bolu AİBÜ Kayıt Bilgileri 2012-2013 Öğretim Yılı  (Okunma sayısı 3743 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adk System Advertising

test

Çevrimdışı ibukampus

Advertising

test
Bolu AİBÜ Kayıt Bilgileri 2012-2013 Öğretim Yılı
« : 18 Ağustos 2012, 04:11:15 »
ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ
/>KAYIT BİLGİLERİ
Üniversitemiz çeşitli birimlerinde 2012 / 2013 Eğitim-Öğretim yılı kesin kayıtları 03/ 09 / 2012 ile 07/ 10 / 2012 tarihleri arasında aşağıda belirtilen yerlerde yapılacaktır.
/>
/>
/>
/>KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
/>1. Adayın 2012 ÖSYS sonuç belgesinin Bilgisayar Çıktısı. (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümleri, Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi ve Müzik Eğitimi Anabilim Dallarına ve Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerine kayıt yaptıracak öğrencilerin ÖSS sonuç belgesi)
/>
/>2. Adayın mezun olduğu orta öğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli Mezuniyet Belgesi.
/>Diplomanın yada geçici mezuniyet belgesinin aslı olmadan kesinlikle kayıt yapılmayacaktır.
/>(Başarı Belgesi Mezuniyet Belgesi Yerine Kullanılamaz.) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
/>
/>3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
/>4. 29 Yaşından büyük olan erkek adayların “Askerlikle İlişiği Yoktur” Belgesi. (Belge Olmadan Kesinlikle Kayıt yapılmayacaktır.)
/>5. 4,5 X 6 cm ebadında 8 adet renkli fotoğraf. (Fotoğraflar son altı (6) ay içerisinde çekilmiş olacak.)
/>6. 2 Adet Mektup Zarfı ve 5 Adet  1,00TL.'lik Posta Pulu. (Toplam 5,00 TL. Tutarında.)
/>7. T.C.  İş Bankası’na Öğrenim harcını yatırdığına dair banka dekontu. (Yükseköğrenim Kurumlarında Alınacak Katkı Payları İle  İkinciÖğretim Ücretleri Bakanlar Kurulunca Belirlenecek)
/>8. Öğrenci Katkı Payından Muaf Olanlar Resmi Belge İbraz Edeceklerdir. (Şehit-Gazi Çocukları ile diğerleri)
/>
/>KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİ, KAYDA KESİNLİKLE KENDİSİ GELECEKTİR. AKSİ HALDE KAYDI YAPILMAYACAKTIR.
/>
/>Not: Öğrenciler, kayıt yaptırmaya gelmeden önce en az 3 er adet (Lise Diploması, Geçici Mezuniyet Belgesi veya Kayıp Belgesi) fotokopisini çektirerek yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
/>
/>
Kayıt yapıldıktan sonra öğrenci şahsi dosyasından bu tür evraklar öğrenciye verilmeyecektir.

/>HARÇ (KATKI YAPI / ÖĞRENİM ÜCRETİ) VE ÖDEME BİLGİLERİ
/>Üniversitemiz Fakülte/Yüksekokullarına yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimiz, öğrenim harç ücretini bulundukları yer (İl/İlçe)’deki T.C.  İŞ BANKASI Şubelerine öğrenci numaralarını beyan ederek yatıracaklardır. Öğrenci numaranız, size gönderilen zarf üzerindeki etikette yazılıdır.
/>
/>Öğrenci adaylarımız Üniversitemize kayıtlarını yaptırmadan önce İş Bankasının yurt içindeki herhangi bir Şubesinden 9 haneli öğrenci numarasını vererek öğrenim harçlarını yatırabilirler. Öğrencilerin yatırması gereken öğrenim harcı miktarı banka şubesinde isimlerinin karşısında borç olarak görülecektir. Ayrıca, yatırılacak miktar Daire Başkanlığımız web sitesinde (www.oidb.ibu.edu.tr)  yayınlanacaktır.
/>
/>· 2012–2013 eğitim öğretim yılı için öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti kayıt tarihlerine kadar Bakanlar Kurulu’nca belirlenmediği takdirde, öğrencilerden bir önceki yılın katkı payı ve öğrenim ücreti alınacak, 2012–2013 Öğretim Yılı harç miktarları belirlendiğinde aradaki fark daha sonra tahsil edilecektir.
/>
/>· Öğrenim katkı payı ve öğrenim ücreti yatırılmasında sorun yaşayan öğrencilerimiz; 0.374.25410 00 /1160–1161 nolu telefonları arayarak bilgi alabilirler.
/>
/>[eklenti yönetici tarafından silindi]
/>
/>Linkback: http://www.ibukampus.com/forum/index.php?topic=10643.msg36447#msg36447

Adk System Advertising

test

Bolu AİBÜ Kayıt Bilgileri 2012-2013 Öğretim Yılı Konusuna Ait Benzer Konular

2011 - 2012 Öğretim Yılı Yaz Okulu Ders Programı
Eğitim fakültesi ders programına ulaşmak için tıklayınız.İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ders programına ulaşmak için tıkla... Devamı...

Gösterim: 2501 - Yanıt: 2 - Başlatan:kübiş
Ders Kayıt Problemleri - 2012-2013 Güz Dönemi
Ders Kayıt Problemleri Yaşayanlar!Ders kayıtları esnasında yaşadığınız problemleri belirtebilir, sorularınızı sorabilirsiniz.Bil... Devamı...

Gösterim: 12100 - Yanıt: 30 - Başlatan:admin
Pedagojik Formasyon Duyurusu 2012-2013 Öğretim Yılı
ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİEĞİTİM FAKÜLTESİ2012-2013 ÖĞRETİM YILI PEDAGOJİK FORMASYON SERTİFİKASI PROGRAMI DUYURUSUÖn kayıtl... Devamı...

Gösterim: 3942 - Yanıt: 0 - Başlatan:admin
2012 – 2013 Öğretim Yılı Güz Dönemi Bütünleme Sınav Programı
2012 – 2013 Öğretim Yılı Güz Dönemi Tüm Bölümler Bütünleme Sınav ProgramıFEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ[color Devamı...

Gösterim: 1882 - Yanıt: 0 - Başlatan:kübiş
2012 – 2013 Öğretim Yılı MMF Güz Dönemi Bütünleme Sınav Programı
Mimarlık Bölümü Bütünleme Programı için tıklayınız.Diğer bölümlerin bütünleme programları daha sonra güncellenecektir. Devamı...

Gösterim: 2567 - Yanıt: 0 - Başlatan:kübiş