Reklamlar

******


Gönderen Konu: #BBV Yaşadığınız şehirde neleri değiştirmek isterdiniz?  (Okunma sayısı 1543 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adk System Advertising

Çevrimdışı admin

 • Administrator
 • ibukampus Demirbaşı
 • *****
 • Kayıt Tarihi: Eyl 2009
 • Join Date: Eyl 2009
 • Yer: 14 - 20 - 34
 • İleti: 6341
 • 230kredi
 • View Inventory
 • Send Money To admin
 • Thanked: 2 times
 • Site Puanı: 285
 • Cinsiyet: Bay
 • ibukampus
  • Poke This Member
  • aib�

Advertising

Ali Desidero
Bolu Bağışçılar Vakfı, yaptığı anketle Bolu'daki tüm ilköğretim 4.sınıf öğrencilerine sordu "Siz de ilerde İzzet Baysal gibi karşılıksız yardımlar yapmak ister misiniz? Yaşadığınız şehirde neleri değiştirmek isterdiniz?” Öğrencilerin cevapları ise büyüklere taş çıkarttı.

Geçtiğimiz aylarda Bolu Bağışçılar Vakfı’nın İlköğretim öğrencilerinin İzzet Baysal’ı ve hayırseverliği daha iyi tanımalarını amaçlayarak bastırıp dağıttığı kitabın anket değerlendirmeleri sonuçlandı. 8 ilçe ve merkezde 3485 ilköğretim 4.sınıf öğrencisine dağıtılan kitap, okunurluğu artsın öğrencinin dikkatini çeksin diye anket, yarışmalar hediyelerle cazip hale getirilmişti. Hem kitapla ilgili hem de bireysel düşünceleriyle ilgili soruların yer aldığı ankette özellikle bir soru vardı ki 4.sınıf öğrencileri tüm farkındalıklarını hayal güçlerini ve algılarının sadece okul, aile oyunlar çerçevesinde olmadığını bu cevaplarla kanıtladılar.

Bolu Bağışçılar Vakfı, yaptığı anketle Bolu'daki tüm ilköğretim 4.sınıf öğrencilerine sordu "Siz de ilerde İzzet Baysal gibi karşılıksız yardımlar yapmak ister misiniz? Yaşadığınız şehirde neleri değiştirmek isterdiniz? Sorusuna gelen binlerce cevap içinden her ilçe ve merkezden birer örnekle aktarıldı. Cevaplar şöyle:

Seben: Göçü önlemek için insanların çalışacağı fabrikalar yapmak isterdim, kırsal kesimde eğitimin teşvik edilmesi için yardım ederdim. İnsanlar tedavi olunca mutlu oluyorlar bende hastane yaptırmak istiyorum, İzzet Baysal gibi bende hayırsever olmak istiyorum.

Mengen: Ben köyde yaşıyorum köyümüzde okul yok okul yaptırıp bir sürü öğretmen getirirdim, hayvanlar için barınaklar sokakta yaşayanlara evler yapardım.

Kıbrısçık: Yangın çıkan yıkılan evleri yeniletirdim, her yere çiçek dikerdim.

Mudurnu: Tüm araba ve evlerin camlarını kurşungeçirmez yapardım, Bolu’dan tren geçmesini sağlardım.

Yeniçağa: Çocuklarını okula gönderemeyen ailelere maddi manevi yardım ederdim, özürlülere bir okul ve kendi adıma bir yurt yaptırırdım.

Dörtdivan: Bolu’ya havalimanı kurardım, yaşadığım yere üniversite kurardım, bilim merkezleri kurardım.

Gerede: İnsanların güvende olmaları için her birinden izin alıp evlerine sinyal yerleştirirdim. Milletin huzurunu sağlamak için kardeşliğimizi birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için elimden geleni yapardım.

Göynük: Bolu’ya büyükşehir demelerini sağlardım, Bir fabrika açarım en çok teknolojiyi Bolu üretir böylece en teknolojik şehir olurduk.

Merkez: Sadece küçük değişiklikler yaparak okulların ve hastanelerin daha eğlenceli hale getirirdim hem böylece hastaneden çıkan çocuklar acılarını unuturlar. Canlıların çok olduğu yerlerde sigara içilmemesini sağlardım. Çocukların üye olmak şartıyla belediyenin verdiği büyük bir arazide istediği ağacı bitkiyi dikip ona bakabilmesini sağlardım.

Bolu Bağışçılar Vakfı başkanı Şerafettin Erbayram yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ortaklığında gerçekleştirdiğimiz projeyle, Gelen binlerce cevap neticesinde gördük ki çocuklarımız farkındalık sahibi ve yaşadığı çevreye duyarsız değil, İzzet Baysal’ı bireysel tanımasalar dahi bu kitap vesilesi ile sadece okul, hastane tabelalarından değil karşılıksız yardım eden kimliği, hayırseverlik kimliği ile tanıdılar ve öyle görünüyor ki her biri İzzet Baysal’I kendine örnek alıyor ilerde bir gün İzzet dedeleri gibi kendi çevreleri için projeler yapmak istiyor. Bu küçük yüreklerin hepsi bir gün belki maddi anlamda bu söylediklerini gerçekleştiremese de;  İzzet Baysal’ın izinden giden, tıpkı onun gibi iyi insan olmayı öncelik bilen, çalışkan, yaşadığı çevreye duyarlı, eğitimi/öğrencileri önemseyen birer birey olacaklar. Çocuklarımızı çevresel duyarlılık, hayırseverlik konularında düşünmeye meylettiğimiz için vakıf olarak mutluyuz bu çalışma en az 3 yıl devam edecektir, bu projede bize destek veren, tüm okullarla irtibat kuran süreci yöneten Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Okul Müdürlülerimize ve sınıf öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

BİZE TABLET BİLGİSAYAR GETİRİN LÜTFEN

Anketler arasında özellikle 3 imzasıyla dikkat çeken bir yazı vardı ki vakıf yetkilileri soruyla direkt alakalı olmasa da bu sıcak talebe duyarsız kalamadılar. Göynük ilçesinin bir köyünde ikamet eden öğrenci, taşımalı sistem ile köylerden gelen öğrencilerle eğitim veren ilçe okulunda okuyor ve “Bize tablet gelsin, lütfen getirin” ifadeleriyle kendisine ve arkadaşlarına tablet istiyor. Eğer sizde Ali'nin istediğine cevap vermek ve ona tablet göndermek isterseniz Bolu Bağışçılar Vakfı ile irtibat kurabilirsiniz. Bolu Bağışçılar Vakfı; Şartlı-Şartsız bağışlarınız ile süreli, süresiz, ayni tüm bağışlarınızı, mevcut devam eden desteklediği projelere, yeni gelebilecek projelere veya adres gösterdiğiniz projeler için kabul eder.

Kaynak : boludetay.com

Linkback: http://www.ibukampus.com/forum/index.php?topic=12260.msg39862#msg39862

Adk System Advertising


 


#BBV Yaşadığınız şehirde neleri değiştirmek isterdiniz? Konusuna Ait Benzer Konular

Google Neleri Biliyor!
[img]http://img188.imageshack.us/i Devamı...

Gösterim: 1383 - Yanıt: 5 - Başlatan:admin
Anayasa'yı Kökten Değiştirmek Mümkün mü ?
TÜSİAD'ın çalışmasını tamamlayıp açıkladığı yeni Anayasa raporunda en çarpıcı bölüm, Anayasa'da değiştirilmesi dahi teklif edile... Devamı...

Gösterim: 784 - Yanıt: 0 - Başlatan:querts
Üstteki üyede hangi özelliğin bulunmasını isterdiniz ? :)
bu da diğerleri gibi basit bir oyun mesela üstteki üyenin güleryüzlü olmasını isterdim , anlayışlı olmasını isterdim vs. vs. vs.... Devamı...

Gösterim: 2030 - Yanıt: 11 - Başlatan:kübiş
Sadece Bolu şehrini kapsayan bir web projesi olsaydı neyin olmasını isterdiniz?
Sadece Bolu şehrini kapsayan bir web projesi olsaydı neyin olmasını isterdiniz?Bilindiği üzere Bolu'da, a.i.b.u öğrenci saysına ... Devamı...

Gösterim: 1883 - Yanıt: 1 - Başlatan:absoluttt
Şehirde Günışığı
Uluslararası Çevreci Şehirler (Go Green In The City 2012) yarışmasında İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri Cansu Çelik ve H... Devamı...

Gösterim: 1921 - Yanıt: 0 - Başlatan:kübiş