Reklamlar

Gönderen Konu: Linux masaustu isletim sistemi olarak hazir mi ?  (Okunma sayısı 3260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adk System Advertising

Çevrimdışı admin

• Administrator
  • ibukampus Demirbaşı
  • Yer: 14 - 20 - 34
  • 188kredi
  • View Inventory
  • Send Money To admin
  • Site Puanı: 285
  • ibukampus
    • Poke This Member
    • aib�

Advertising

Ali Desidero
Linux masaustu isletim sistemi olarak hazir mi ?
« : 16 Ocak 2011, 17:24:07 »
Linux masaustu isletim sistemi olarak hazir mi ?

Daha cok bir network isletim sistemi olarak bilinen (server amacli kullanilan) Linux isletim sistemi masaustlerimizide susluyor, ve gectigimiz yillarda Linux dunyasi gayet yuksek avantajlar kazanmis, ilerleme kaydetmistir. Peki nedir hala bu etrafimizi bucak bucak saran "masaustumde linux kullanabilir miyim ki?" sorusu?

Pekala, bende size bir iki soru yoneltmeyi ve goz onunde bulundurmanizi rica ediyorum.

- windows uzerinde hic bir program yukleyip fakat hata koduyla karsilastiginiz olmadi mi? program yurutulemiyor, DLL dosyalari eksik, Windows ram yetersizliginden dolayi kendini yeniden baslatmasi gerek, bunlar sadece cok tanidik oldugumuz birkaci.

- yillar gecti, hala usb baglantilari ile problem yasanmiyor mu ? flash diskinizi yada herhangi baska bir donanimi bagladiginizda windowsun tanimamasi ve yurutememesi ?

Bunlari uzatmaya gerek yok, burda Windows isletim sistemini kotulemek gibi bir amacim yok. Aslinda, windows'un gelisimini gayet takdirde ediyorum. Benim deginmek istedigim nokta; bunlara ragmen neden akillarda bir "windows masaustu isletim sistemi olarak hazir mi" sorusu patlamiyor ? Bu soru linux icin bizi heryerden cevrelerken, windows icin sorulduguna hic rastlayaniniz oldu mu?

Benim fikrimi soracak olursaniz, hic bir suphem yoktur ki Linux bir masaustu isletim sistemi olarak kullanima hazirdir. Tabii ki linux'inda kendine has eksikleri var, ama hangi isletiminin yok ki? Linux hazir ve tamamiyle acik kaynak kodlu bir isletim sistemidir.

Ilyas SERTER - 13 ocak 2011

Linkback: http://www.ibukampus.com/forum/index.php?topic=8259.msg30331#msg30331

Adk System Advertising

Linux masaustu isletim sistemi olarak hazir mi ? Konusuna Ait Benzer Konular

Linux Nedir ?
Linux Nedir?Linux, Internet üzerinden haberleşen çok sayıda gönüllü programcının desteğiyle Linus Torvalds tarafından baştan baş... Devamı...

Gösterim: 1700 - Yanıt: 0 - Başlatan:admin
RedHat Linux da Fdisk
Kullandığımız işletim sisteminin RedHat Linux olduğunu varsayarak işlemleri anlatıyorum.Benim Hdd aşağıdaki gibidir.20GB Hdd128M... Devamı...

Gösterim: 1287 - Yanıt: 0 - Başlatan:admin
Programlama da kullanılan bazı Linux Komutları
An A-Z Index of the Bash command line for Linux.[code]  adduser  Add a user to the system  addgroup Add a group to the system  a... Devamı...

Gösterim: 1627 - Yanıt: 0 - Başlatan:admin
MD'nin 2010-II sayisi profesyonel dizgicimize gitmeye hazir
MD'nin 2010-II sayisi profesyonel dizgicimize gitmeye hazir.Heyecanla beklenen turev konusuna nihayet girdik. Bu konu birkac say... Devamı...

Gösterim: 874 - Yanıt: 0 - Başlatan:admin
Linux Yaz Kampı’na, AİBÜ Ev Sahipliği Yaptı
Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), Linux Kullanıcıları Derneği ile İnternet Teknolojileri Derneği tarafından ortaklaşa düze... Devamı...

Gösterim: 81 - Yanıt: 1 - Başlatan:ibukampus