Reklamlar

Gönderen Konu: 2014 Bahar Sağlık Bilimleri Enstitüsü Başvuru  (Okunma sayısı 1901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adk System Advertising

Çevrimdışı ibukampus

Advertising

Ali Desidero
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı (BAHAR) Lisansüstü Eğitim Öğrenci Kontenjanları ve Adaylarda Aranacak Şartlar

T.C.

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

ENSTİTÜ KURULU KARARI

TOPLANTI SAYISI                                         KARAR SAYISI                                     KARAR TARİHİ

01                                                             2014/07                                               16/012014

Adaylarda Aranan Şartlar;

Mezuniyet Koşulu

1- Farmakoloji Anabilim Dalı için; Yüksek lisans programına başvuracak adayların Eczacılık, Tıp, Diş Hekimliği, Hemşirelik / Ebelik, Fizik Tedavi Yüksekokulları ile ilgili fakültelerin Kimya ve Biyoloji mezunu olması gerekmektedir.

2-  Fizyoloji Anabilim Dalı için; Yüksek lisans programına başvuracak adayların en az dört (4) yıllık lisans eğitimi görmüş (Tıp, Veterinerlik, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakülteleri, Fen-Edebiyat Fakültelerinin Biyoloji Bölümü, Sağlık Yüksek Okulları, Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksek Okulları, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları ile Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Mezunları) olması gerekmektedir.

3-  Hemşirelik Anabilim Dalı için; Yüksek lisans programına başvuracak adayların Hemşirelik lisans mezunu olması gerekmektedir.

4-  Mikrobiyoloji Anabilim Dalı için; Yüksek lisans programına başvuracak adayların Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü, Eczacılık Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Sağlık Bilimleri ile ilgili dalların lisans mezunu olması gerekmektedir.

2. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Koşulu
*** Detaylar Enstitü Sayfasında...

3. Yabancı Dil Koşulu

Yüksek Lisans programlarına başvuracak adayların Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)  veya muadili ya da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yabancı Dil Yeterlik Sınavından en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

1- Yüksek lisans başvuruları için  adayların mezuniyet durumlarını gösteren lisans diploması veya çıkış belgesinin aslı ve onaylı fotokopisi,

2- Yüksek lisans başvuruları için adayların lisans ders not çizelgelerinin (transkript) aslı ve onaylı fotokopisi, ( Değerlendirmede not ortalamalarının yüzlük sistemdeki  karşılığı,  Yükseköğretim Kurulu’nun çizelgesinden alınacaktır.)

3- ALES sonuç belgesi

4- Varsa yabancı dil sınavı sonuç  belgesi

5- İki adet referans mektubu (kapalı zarf içinde)

6- 2 adet renkli fotoğraf (4,5x6)

7- Nüfus cüzdan fotokopisi,

3. Sınav Tarihi , Saati ve Yeri

Tarih                   Saat                Sınav Yeri

Yabancı Dil Sınavı      : 17 Şubat 2014                      10:00               AİBÜ DİLMER

Bilim Sınavı                : 19 Şubat 2014                       10:00               Ilgili Anabilim Dalı Başkanlığı

4. Başvuru ve  Bilgi için;

Adayların başvurularını şahsen AİBÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne yapmaları ve ek bilgileri almaları gerekmektedir. Posta ile başvuru kabul edilmeyecektir. Süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adres              : AİBÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon           

Yüksekokulu Binası, Gölköy/Bolu

Tel                   :  0 374 253 53 63                                             

0 374 253 46 56 / 4132 – 4133- 4131                                         

e-mail              : saglikbilimleri@ibu.edu.tr   

5. Lisansüstü Eğitim Öğrencilerinin Kesin Kayıt  ve Ders Kayıt Tarihileri             20-21 Şubat 2013

Sınav Değerlendirmesi; 

Yüksek Lisans Programlarına öğrenci kabulünde aşağıdaki esaslar uygulanır

Lisans mezuniyet notuna %20, ALES puanına %50, yabancı dil puanına %10, yazılı bilim sınav sonucuna mülakat yapılırsa mülakata %10 ve yazılı bilim sınavına %10,  mülakat yapılmazsa yazılı bilim sınavına  %20 ağırlık verilir.
    Yüksek lisans sınavlarında ALES puanı, yabancı dil puanı, lisans mezuniyet puanı ve bilim sınavı toplam başarı puanı, 100 üzerinden 60 ve üzeri olan adaylar başarılı, 60’ın altında olan adaylar başarısız sayılır.
    Kontenjanlar, toplam başarı puanı en yüksek öğrencilerden başlamak suretiyle doldurulur. Başarı puanlarının eşit olması halinde; sırasıyla ALES, lisans mezuniyet notu ve bilim sınavı notu yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Linkback: http://www.ibukampus.com/forum/index.php?topic=12041.msg39614#msg39614

Adk System Advertising

2014 Bahar Sağlık Bilimleri Enstitüsü Başvuru Konusuna Ait Benzer Konular

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Y.Lisans Kontenjanları - 2010-2011 Bahar
2010-2011 BAHAR DÖNEMİ ÖĞRENCİ KONTENJANLARI ve MÜRACAAT ŞARTLARIBaşvuru  ve Sınav Bilgileri; 1. Başvuru Tarihleri    : 27 Ocak ... Devamı...

Gösterim: 1871 - Yanıt: 0 - Başlatan:ibukampus
2012 Bahar Fen Bilimleri Enstitüsü Dersler ve Müracaat
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Duyuruları2011-2012 Eğitim Öğ... Devamı...

Gösterim: 1427 - Yanıt: 0 - Başlatan:ibukampus
2014 Bahar Sosyal Bilimler Enstitüsü Başvuru
2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Döneminde Enstitümüzün yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci alınacaktır.Kontenjanl... Devamı...

Gösterim: 2049 - Yanıt: 0 - Başlatan:ibukampus
2014 Bahar Eğitim Bilimleri Enstitüsü Başvuru
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi KontenjanlarıT.C.ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİEĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ... Devamı...

Gösterim: 2837 - Yanıt: 0 - Başlatan:ibukampus
2014 Bahar Fen Bilimleri Enstitüsü Başvuru
ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİFEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ2013-2014 BAHAR YARIYILI YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINA GİRİŞ İÇİN... Devamı...

Gösterim: 3839 - Yanıt: 0 - Başlatan:ibukampus