Reklamlar

******


Gönderen Konu: GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI, 60 BİN GENCİ KAMPLARA BEKLİYOR  (Okunma sayısı 1127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adk System Advertising

Çevrimdışı ibukampus

Advertising

Ali Desidero
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu yıl içinde düzenlenecek kamplara 60 bin gencin katılmasını hedeflediklerini açıkladı. 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere toplam 22 kampta gençler bir araya gelecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç:

“Gençlerimizin bu kamplardan mutlu olarak ayrılması en büyük önceliğimiz. Kampların sonunda gençlere planlı zaman kullanımı becerisinin kazandırılmasını da hedefleniyoruz. Onların keyifli vakit geçirmeleri, sosyal yaşamı öğrenmeleri, zorluklarla mücadele edebilmeleri,  eğlenceli yollarla birçok konu başlığında öğrenme becerisini kazanmaları, bizler için büyük önem taşıyor. Gerçekleştireceğimiz kamplar bütün bu özelliklerin gençlerimizde var olması adına önemli rol oynayacak”

Haziran-Eylül ayları arasında 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere  toplam 22 kampta  gençler in bir araya geleceğini belirten Bakan Çağatay Kılıç,” Gençlerimiz kampların başlamasını iple çekiyor. Onların bu sene de unutulmaz bir kamp dönemi geçireceklerine inanıyorum” diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç,şöyle devam etti:
 “Gençlerimizin bu kamplardan mutlu olarak ayrılması en büyük önceliğimiz. Kampların sonunda gençlere planlı zaman kullanımı becerisinin kazandırılmasını da hedefleniyoruz. Onların keyifli vakit geçirmeleri, sosyal yaşamı öğrenmeleri, zorluklarla mücadele edebilmeleri,  eğlenceli yollarla birçok konu başlığında öğrenme becerisini kazanmaları, bizler için büyük önem taşıyor. Gerçekleştireceğimiz kamplar bütün bu özelliklerin gençlerimizde var olması adına önemli rol oynayacak”  diye konuştu.

Gençlik kamplarında neler olacak?
Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini, yurdumuzun tarihi, kültürel ve milli değerlerini yakından görmelerini, bölgeler arası kültür alışverişi ile farklı fikirde kişilerle tanışma ve kaynaşmalarına imkan sağlamak amacıyla düzenlenen gençlik kampları 16 farklı şehirde düzenlenecek.

Gençlik kamplarına katılacak gençler, unutulmayacak deneyimlere ve aktivitelere tanıklık edecek.
Kamplarda gençlerde birlikte hareket etme ruhunu geliştirecek rafting, kano, yüksek ip aktiviteleri, yapay tırmanış, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, okçuluk, paintball, mini golf, binicilik, sokak oyunları, futbol, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi gibi sportif faaliyetler yürütülecek. Ayrıca satranç,
mangala gibi zeka geliştirici oyunlar oynanacak.

Geziler,  farkındalık oluşturacak

Kamplarda gençlerin kişisel becerilerini geliştirmek için el sanatları, müzik ve tiyatro faaliyetlerine yer verilecek. Ayrıca özgüvenlerini güçlendirecek, kendilerini ifade edebilme becerisini kazandıracak etkinlikler, ülkemizin doğal ve kültürel zenginlikleri konusunda farkındalık oluşturacak geziler ile  gönüllülük faaliyetleri konusunda bilinç oluşturacak çalışmalar geçekleştirilecek.

2015 Yılında İllere Göre Yapılması Planlanan kamplar

2015 yılında düzenlenmesi planlanan kamp yerleri ve illeri ise şöyle;

Doğa Kampları
Doğa Kampları; Antalya (Duacı Gençlik Kampı), Bolu (Aladağ Gençlik Kampı) , Karabük (Ovacık Gençlik Kampı), Kastamonu (Yolkonak Gençlik Kampı, Kadıdağı Gençlik Kampı), Kırşehir (Hirfanlı Gençlik Kampı), Manisa (Şehzadeler Gençlik Kampı), Osmaniye (Aslantaş Gençlik Kampı), Samsun (Nebiyan Gençlik Kampı), Trabzon (Düzköy Gençlik Kampı), Van (Gevaş Gençlik Kampı), Burdur (Salda Çadır Kampı) ve  Isparta’da (Davraz Gençlik Kampı)  düzenlenecek.

Deniz Kampları
Deniz kampları ise Aydın (Davutlar Gençlik Kampı), Hatay (Uluçınar Gençlik Kampı) ve Samsun’da  (19 Mayıs Gençlik Kampı) düzenlenecek. Ayrıca  Mersin  Silifke’de 3, Çanakkale Gökçeada’da ise 3 kamp  gerçekleştirilecek.

Linkback: http://www.ibukampus.com/forum/index.php?topic=12269.msg39871#msg39871

Adk System Advertising


 


GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI, 60 BİN GENCİ KAMPLARA BEKLİYOR Konusuna Ait Benzer Konular

Spor Tesisleri
a- Atatürk Spor Kompleksi :Kompleks, Bolu Merkez İlçesi İhsaniye Mahallesinde 36.944 m2 alan üzerine kurulmuştur.Bünyesinde; Ata... Devamı...

Gösterim: 2795 - Yanıt: 1 - Başlatan:ftmcr
Spor Salonu
Arkadaşlar merhabalar kampus veya yurt ta spor salonu vamı acaba(fitness,body,cardio vb.) Devamı...

Gösterim: 5946 - Yanıt: 5 - Başlatan:tabao
çocuk ve spor...
ÇOCUK ve EGZERSİZ1-Çocukluk dönemi nedir? Çocukluk dönemi doğumdan itibaren 11-12 yaşına kadar süren bir zaman kapsar. 0-1 yaş s... Devamı...

Gösterim: 1704 - Yanıt: 0 - Başlatan:salihaaa
SPOR YÖNETİCİLİĞİ BÖLÜMÜ
Mezuniyet derecesi    LisansEdinilen Unvan    Spor YöneticisiProgramın süresi    Dört yılBaşvuru koşulları      Lise mezunu olma... Devamı...

Gösterim: 2110 - Yanıt: 2 - Başlatan:ftmcr
Bolu ve Spor
Bolu’da Gençlik ve Spor İl Başkanlığı’nın önderliğinde yürütülen spor faaliyetleri çeşitli spordallarında başarılı sporcular yet... Devamı...

Gösterim: 2923 - Yanıt: 1 - Başlatan:admin